A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

У сервісному центрі МВС Одещини розповіли про удосконалення процедури отримання та обміну посвідчення водія


22 Липня 2020

У місті Одеса відбулась спільна нарада керівництва Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Одеській області з керівниками закладів міста, які займаються підготовкою водіїв транспортних засобів та представниками регіональних ЗМІ. Мова йшла про спрощення підтвердження водійського стажу.

17 липня, набрав чинності наказ МВС від 22 травня 2020 року № 408, який затверджує одразу дві нові Інструкції: «Про порядок приймання іспитів для отримання права керування транспортними засобами та видачі посвідчень водія» та «Про використання технічних засобів контролю під час складання іспитів (у тому числі фото- та відеотехніки), збереження отриманої за допомогою них інформації та доступ до неї».

Під час брифінгу Михайло Козловський розповів про діяльність сервісних центрів за півріччя та останні новації для автомобілістів.

Він зазначив, що щомісяця охочих поповнити лави автомобілістів стає все більше. Протягом півріччя адміністраторами сервісних центрів ГСЦ МВС Одеської області проведено майже 44 тисячи реєстраційних операцій з транспортними засобами.
Також Михайло Козловський додав, що за шість місяців цього року було надано понад 24 тисячи послуг із видачі та обміну водійських посвідчень. З них 9805 посвідчень водія фахівці сервісних центрів Одещини видали водіям — початківцям. 235 осіб забажали отримати міжнародне посвідчення водія. Всього проведено 34909 екзаменів з ПДР, з них 16771 теоретичних та 18138 практичних», — підрахував він.
Окрім цього, керівник Регіонального сервісного центру МВС повідомив журналістам, що за надання територіальними сервісними центрами Одещини адміністративних та інших послуг МВС в місцеві бюджети надійшло майже 9 мільйонів гривень.
Очільник регіонального серісного центру ГСЦ МВС Одещини розповів журналістам про спрощення процедури спрощення підтвердження водійського стажу.
Він акцентував увагу, що нові інструкції вдосконалюють процедуру видачі посвідчення водія, а також більш докладно регламентують їхнє проведення та порядок застосування технічних записів контролю.
Основні нововведення:
— при отриманні категорій ВЕ, С1Е, СЕ, D1E і DE можна підтвердити наявність навичок керування транспортними засобами за будь-якою з категорій В, С1, С, D1 і D. Крім того, збільшується максимально допустима перерва в навичках керування — до трьох місяців;
— підтвердити навички керування транспортним засобом можна також документом на право власності транспортного засобу іншого з подружжя, та документами, що підтверджують позику, оренду, лізинг, або тимчасовим реєстраційним талоном;
— у разі відкриття двох і більше категорій теоретичний іспит складається один раз за екзаменаційними білетами вищої категорії;
— іспит припиняється, якщо особа користується додатковими електронними приладами або матеріалами, підказками тощо;
— тривалість кожного етапу проведення практичного іспиту: на майданчику — не менше 10 хв, на дорозі — не менше 20 хв, а загалом — не більше години;
— можливе відхилення від маршруту проведення практичного іспиту, якщо на ньому подальший рух неможливий (транспортний затор, дорожні роботи, ДТП тощо);
— фото-, відеофіксація відбувається від початку кожного іспиту та ведеться безперервно до його завершення;
— результати іспитів протягом десяти робочих днів можна оскаржити;
— встановлені підстави для анулювання посвідчення водія (у разі позбавлення права керування отриманого вперше, надання фіктивних документів тощо)
— можливе виключення наявної категорії, якщо медичною довідкою вона не підтверджена. І поновлення її у разі надання нової медичної довідки, якщо придатність до керування відновлена.
Нагадуємо, що на сайті Головного сервісного центру МВС можна ознайомитись із маршрутами для удосконалення навичок керування транспортними засобами, а також перевірити свої знання ПДР на онлайн-тренажері.
Щодо отримання чи обміну посвідчення водія звертайтеся за телефоном контакт-центру: (044) 290–19–88 або в повідомленнях на офіційній Фейсбук-сторінці Головного сервісного центру МВС. Наші новини — на сайті hsc.gov.ua.