
22 березня, на базі Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Одеській області проведено спільну нараду з представниками Одеського НДЕКЦ МВС з проблемних питань взаємодії підрозділів Експертної служби МВС та територіальними органами з надання сервісних послуг МВС.
Начальник РСЦ ГСЦ МВС в Одеській області Михайло Козловський наголосив, що для покращення якості надання адміністративних послуг, оптимізації процедури державної реєстрації транспортних засобів, виключення у службовій діяльності корупційних ризиків, необхідно обговорити спільні питання взаємодії підрозділів Одеського НДЕКЦ МВС із сервісними центрами Одещини в частині проведення державної реєстрації транспортних засобів.
За результатами відповідної співпраці впродовж 2020 року всього проведено 112836 реєстраційних операцій, при цьому експертами оглянуто 97061 транспортний засіб, з яких проведено 58298 експертних досліджень. За минулий рік виявлено 28 фактів змін номерів вузлів і агрегатів ТЗ, а також 11 фактів використання підробних документів. Протягом січня-лютого цього року проведено 20690 реєстраційних операцій, при цьому експертами оглянуто 13269 транспортних засобів, проведено 8012 експертних досліджень. Виявлено 5 фактів змін номерів вузлів і агрегатів ТЗ, а також 1 факт використання підробного документу.
«Порядок взаємодії наших підрозділів, — зазначив Михайло Козловський, — в частині проведення державної реєстрації транспортних засобів регламентовано рядом нормативно-правових актів та інструкцій МВС. Дуже важливо дотримуватись вимог чинного законодавства, під час проведення державної реєстрації транспортних засобів».
На фахівців Експертної служби МВС, які беруть участь у проведенні державної реєстрації ТЗ, поширюються режим роботи і правила внутрішнього трудового розпорядку ТСЦ МВС, але під час здійснення зазначеної взаємодії виникає ряд проблемних питань, це: дотримання вимог нормативно-правових актів та методик з питань проведення огляду та судових експертиз транспортних засобів, достовірність інформації, викладеної у висновках експертного дослідження транспортних засобів, дотримання внутрішнього трудового розпорядку, загальновизнаних етичних норм поведінки та культури спілкування та якість проведення фотографування ТЗ із дотриманням правил криміналістичної фотографії.
Увагу присутніх зосереджено на відповідальному ставленні до виконання своїх службових обов’язків, унеможливленні помилок та недопрацювань експкртів НДЕКЦ.