A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Працівники сервісних центрів МВС Одещини долучилися до донорства крові


14 Червня 2024

14 червня – Всесвітній день донора крові.

Цей день – знак вдячності донорам за їхній благородний вчинок і порятунок життя людей, які потребують переливання донорської крові або її компонентів.

Заради благодійної здачі крові співробітники сервісних центрів МВС Одещини не тільки також долучилися до доброї справи, а ще і подарували «не модні» витратні матеріали: пробірки, тест-реагенти, скарифікатори та для визначення групи крові та гемоглобіну. Без них відділення трансфузіології Одеської обласної дитячої клінічної лікарні не зможе працювати.

14 червня є днем народженням відомого австрійського лікаря, імунолога та дослідника крові Карла Ландштейнера. У 1930 році він отримав Нобелівську премію за відкриття груп крові людини. Донорство крові щорічно рятує тисячі життів, тож здавайте кров, адже одна порція крові може врятувати життя трьох людей.

Існують деякі обмеження для донорів, визначені для того, аби процедура здачі крові була комфортною та не завдала організму людини шкоди. Зазвичай більшість людей добре переносять донорство крові, воно навіть стимулює роботу серця, печінки та селезінки, знижує ризик онкозахворювань та сприяє схудненню. В рідкісних випадках після здачі крові донор може відчувати короткочасне запаморочення або слабкість протягом дня. Зазвичай після здачі крові донорам пропонують ситну корисну їжу, а також відгул від роботи або навчання. Системні донори крові схильні менше хворіти та мають довшу тривалість життя, що може бути пов’язано як з користю від самих донацій, так і з тим, що такі люди ведуть здоровіший спосіб життя.

В Україні донором крові може особа віком від 18 років до 60 років. Здавати кров після цього віку не рекомендують, оскільки якість тромбоцитів та еритроцитів значно погіршується у літньому віці. Окрім того, важливо щоб мінімальна вага людини не була меншою  за 50 кг, але деякі центри прийому крові підвищують це обмеження до 60 кг. Адже об’єм зданої плазми крові не повинен перевищувати 6,5-7% від маси тіла, а для людей з невеликою масою цей відсоток може бути значно більшим, що вже становить ризик для здоров’я.

В день донації важливо мати гарне загальне самопочуття. Не варто здавати кров, якщо ви нещодавно перехворіли, перенесли операцію або мали серйозні проблеми зі здоров’ям.

Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.