
Щороку все більше жінок в Україні отримують посвідчення водія вищих категорій, аби керувати вантажівками. Причини різні: хтось прагне стабільного заробітку, інші хочуть освоїти нові знання й навички для професії та працювати в транспортній сфері.
Пані Ольга – одна із тих, хто впевнено йде до своєї мрії. За кермом вона 13 років, але завжди хотіла їздити на вантажівці. Нещодавно жінка склала практичний іспит на категорію С у сервісному центрі МВС в Одесі.
«Склала іспит з четвертої спроби. Треба не хвилюватися й не переживати, бо наш страх – головний ворог. Через хвилювання можна схопити «дурних помилок». Всі працівники сервісного центру МВС були дуже любʼязні та бажали успіху. Жодного разу я не відчувала, щоб мене «валили». Головне – добре підготуватися та навчитися опановувати свої емоції, щоб на іспиті вони не брали гору», – ділиться з нами відвідувачка.
Перший крок зроблено. Тепер Ольга може керувати вантажівкою. Однак її амбіції не обмежуються категорією С. Наступний виклик – отримати категорію СЕ, яка відкриє можливість для водіння фур.
Для цієї жінки, отримання нової категорії – це не просто нове уміння, а й крок до кращої мобільності та можливості забезпечувати свою родину, опанувавши нову професію.
Сервісні центри МВС продовжують працювати над тим, щоб процес отримання водійських документів був максимально зручним, зрозумілим і доступним для всіх громадян.
Якщо ви теж бажаєте відкрити нові категорії – необхідно пройти підготовку або перепідготовку в акредитованій автошколі. Тривалість практичного навчання здійснюється відповідно до Типової навчальної програми та залежить від обраної категорії, яких в Україні наразі понад десять.
Теоретичне навчання в автошколі:
- А, А1, В1 – 61 год;
- В – 64 год;
- С, С1 (підготовка) – 74 год;
- С, С1 (перепідготовка) – 42 год;
- Д, Д1 перепідготовка – 46 год;
- ВЕ, СЕ, С1Е, ДЕ, Д1Е перепідготовка – 37 год.
Нагадуємо, що громадяни можуть самостійно опановувати теоретичну частину навчання для складання теоретичного іспиту в сервісному центрі МВС.
Практичне навчання в автошколі:
- А, А1 – 43 год, В1 – 40 год;
- В – 40 год, (38 год – коробка передач «автомат»);
- С, С1 (підготовка) – 56 год (51 год – коробка «автомат»);
- С, С1 (перепідготовка) – 27 год (24 год – коробка «автомат»);
- Д, Д1 (перепідготовка) – 27 год;
- ВЕ, СЕ, С1Е, ДЕ, Д1Е (перепідготовка) – 13 год.
За наявності вищих категорій для відкриття нижчих категорій:
- А, А1, В1 (накатки) – 17 год;
- В, С1, С, Д1, Д (накатки) – 17 год.
Перелік акредитованих навчальних закладів доступний за посиланням на сайті.
Для складання теоретичного та практичного іспитів до сервісного центру МВС заздалегідь необхідно підготувати пакет документів:
- паспорт з відміткою про місце реєстрації або ID-картка (додається витяг про місце реєстрації);
- реєстраційний номер облікової картки платника податків;
- медична довідка про придатність до керування транспортним засобом.
Вартість складання теоретичного іспиту – 250 грн, практичного іспиту – 420 грн.
Детальна інформація про умови отримання посвідчення водія доступна на сайті Головного сервісного центру МВС за посиланням.
Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.