A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

У сервісному центрі МВС Вознесенська виявили посвідчення водія з ознаками підробки


13 Травня 2025

До сервісного центру МВС міста Вознесенськ, що на Миколаївщині, звернувся містянин задля обміну посвідчення водія. Під час перевірок по відповідним базам адміністратор з’ясував, що таке посвідчення не видавалося в сервісних центрах МВС і має наявні ознаки підробки. Тож, у наданні послуги відмовлено. Про виявлений факт повідомлено працівників поліції. Як з’ясувалося пізніше, це посвідчення водія було замовлено в інтернет-мережі та отримано поштою.

Головний сервісний центр МВС постійно здійснює моніторинг соціальних мереж та інтернет для виявлення шахрайських схем із підроблення посвідчень водія. Усі виявлені посилання та оголошення про підроблені документи щомісяця направляємо до Департаменту кіберполіції Національної поліції України, яка відпрацьовує отримані дані. У свою чергу, сервісні центри МВС інформують громадян про кримінальну відповідальність за купівлю фальшивих документів.

Фішингові сайти – окремий вид шахрайства. Зовні вони дуже схожі на офіційний вебресурс. Шахраї використовують символіку Головного сервісного центру МВС, намагаючись відтворити точну копію головної сторінки офіційного ресурсу. Їх метою є виманювання персональних даних в довірливих або неуважних користувачів мережі. Такі фейкові сайти зловмисники «просувають» за допомогою реклами у соцмережах.

Важливо, аби не стати жертвою фішингу, не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями та не вводьте конфіденційні дані на підозрілих ресурсах. Уважно перевіряйте URL-адресу, адже будь-які неточності можуть означати, що ви потрапили на фейковий сайт. Державні ресурси завжди мають домен «gov.ua».

Попереджаємо: опублікування фото своїх посвідчень водія – означає дати можливість шахраям використати ваші персональні дані. Тож, користуйтеся інтернетом безпечно!

Сервісні центри МВС наголошують, що єдиний законний спосіб отримати дійсне посвідчення водія вперше – це самостійно підготуватися чи вивчити теорію в акредитованій автошколі та скласти теоретичний іспит у сервісному центрі МВС. Потім обов’язково пройти практичне навчання в автошколі та скласти практичний іспит у сервісному підрозділі. Алгоритм отримання посвідчення водія вперше у розділі «Як стати водієм».

Не шукайте незаконних шляхів отримання водійських документів. Пам’ятайте, за використання підроблених документів теж передбачено відповідальність частиною 4 статті 358 Кримінального кодексу України. Це карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років. 

Будьте пильними, не лінуватися й не намагатися обійти закон, бо будь-яка підробка буде виявлена та вилучена. У результаті – відсутність документа і, як, наслідок – справа у суді.

Консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм. Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.