A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Вибракував авто після повернення з полону: історія прикордонника, який 3 роки вважався зниклим безвісти


18 Липня 2025

Три роки він вважався зниклим безвісти. А нещодавно повернувся з ворожого полону – після важких випробувань і боротьби за життя. 47-річний боєць Державної прикордонної служби України Яків нині проходить курс реабілітації та поступово відновлює своє життя.

Нещодавно Яків звернувся до сервісного центру МВС, аби здійснити вибракування транспортного засобу – ще один крок на шляху до нового етапу життя після повернення з полону. Чоловік розповів, що окупований Маріуполь – місто його дитинства, тепла і моря. Нині існує лише у спогадах та на знімках у телефоні.

«Україна жива і це головне. Хочу «поставити крапку» у складній історії з авто, яке знищено вщент та рухатися далі. Довіряю сервісному центру МВС та впевнений в усіх діях адміністраторів, адже перевірив це на власному досвіді! Завітаю до вас ще, бо треба відновити посвідчення водія. Дякую за влучні поради», – каже прикордонник.

Щиро вдячні за довіру, пишаємося нашими захисниками та щасливі бачити їх вдома. Разом рухаємось до Перемоги!

Процедура вибракування транспортного засобу дуже легка, займає мінімум часу, проводиться згідно з чинним законодавством та безкоштовно.

Якщо транспортний засіб згорів або залишився на окупованій території, або був пошкоджений і не придатний до подальшого використання, власник авто може звернутися до найближчого сервісного центру МВС та вибракувати його. 

Для цього власнику транспортного засобу або його уповноваженому представнику за наявності довіреності необхідно звернутись до територіального підрозділу. 

Із собою необхідно взяти пакет документів: 

  • паспорт з відміткою про реєстрацію місця проживання (або ID-картка та витяг про місце проживання);
  • довідка про реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (за наявності);
  • номерні знаки (за наявності);
  • нотаріально посвідчену довіреність на право довіреної особи здійснити реєстраційні дії з транспортним засобом (за необхідності). 

Якщо номерні знаки або свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу були викрадені, потрібно надати постанову (довідку) від органу внутрішніх справ щодо порушення кримінальної справи або відмову у порушенні кримінальної справи.

Строк надання послуги: впродовж робочого дня з моменту подання документів.

Звертаємо увагу, після вибракування транспортного засобу, відновлення реєстрації можливе лише за рішенням суду.

Нагадуємо, що послуги в сервісних центрах МВС надаються за попереднім записом. Здійснити реєстрацію можливо кількома зручними способами: в терміналі сервісного центру МВС, онлайн через розділ Е-Запис чи завантаживши застосунок в App Store та Google Play.