A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Працівники сервісних центрів МВС Одещини провели заходи з упередження водіння напідпитку


14 Листопада 2024

Для профілактики кермування в нетверезому стані в сервісних центрах МВС Одещини провели інтерактив зі спеціальними окулярами «Drunk Busters Goggles«, що імітують вплив алкоголю на поведінку людини. «Інструмент» та спеціальне устаткування для проведення вправ із ними випробували на собі відвідувачі сервісних центрів Одещини.

На реальному прикладі за допомогою окулярів «Drunk Busters Goggles» в наших закладах продемонстрували, до чого призводить нетверезе водіння, а головне дати змогу відчути це майбутнім водіям та відвідувачам безпосередньо примірявши спеціальні окуляри.

Такий інтерактив це комплекс вправ з використанням окулярів, у яких застосовані лінзи, що викривляють сприйняття навколишнього середовища й водночас дають можливість на тверезий розум відчути стан людини, що вживала алкоголь.

Одягнувши окуляри відвідувачі йдуть по так званому маршруту, що являє собою «карту» з нанесеними на неї прямих ліній, звивистих смуг тощо. Задання – пройти максимально рівно по заданих контурах. Складність полягає в тому, що окуляри спотворюють «дорогу», не дають змоги повністю себе контролювати та порушують координацію.

Окрім окулярів відвідувачам пропонували матеріали, спеціальні анкети, які заповнюють до та після тренінгу, щоб оцінити власне його ефективність.

Під час презентації «Drunk Busters Goggles» відчуття від окулярів неоднозначні – вони ніби переносять у віртуальну гру. Не радимо ризикувати своїм життям навіть після одного келиху.

Ці окуляри створені, щоб попередити про небезпеку керування автомобілем в нетверезому стані. Як відзначив Вадим Гулько, керівник сервісних центрів МВС Одещини, Херсонщини та Миколаївщини, вони створюють так званий ефект «під муху», тобто імітують стан алкогольного сп’яніння, для того, щоб майбутні водії відчули, як навіть невелика доза алкоголю в крові унеможливлює будь-яке подальше керування машиною. Ініціатива покликана справити певний «ефект метелика».

«Результат цього – соціальний меседж для людей. Штрафи на сьогодні та окуляри мають зробити свою справу. Але кожному водію треба запам’ятати просте правило; кермо та алкоголь – несумісні», – наголосив Гулько.

Однак одягнувши «алкоокуляри», відчуття не з приємних – картинка перед очима тьмяніє, усе навколо розпливається, виникає відчуття реального сп’яніння. І не дивно, бо доза алкоголю в окулярах дорівнює – 0,2-0,4 проміле.

Сьогодні з освітньою метою подібний інструмент використовують фахівці у понад 60 країнах світу.

Нагадуємо, якщо водія зупиняють за кермом у нетверезому стані вперше, покарання станове 17000 гривень. Крім того, правопорушника на рік позбавляють права керування автомобілем.

Якщо протягом двох років після цього у такому стані його зупинять удруге – штраф складе 34000 гривень, посвідчення у водія забиратимуть на три роки. Якщо упродовж п’яти років після цього водія зупинять п’яним втретє – штраф 51000, а право кермування його позбавлять на 10 років з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника.

Приміряй «п’яні окуляри» та ніколи не сідай за кермо напідпитку.  П’яний водій – це злочинець.

Дорога  — джерело підвищеної небезпеки, а автомобіль — не іграшка. Сервісні центри МВС — за безпеку на дорозі та тверезий спосіб життя! Бережіть себе!

Також консультацію щодо послуг сервісних центрів МВС можна отримати за телефоном (044) 290-19-88 або на сторінках Головного сервісного центру МВС в Фейсбук та Інстаграм  Відповіді на найпоширеніші питання та корисну інформацію черпайте на сайті.