A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Про новації у сервісних центрах Одещини


12 Лютого 2020

12 лютого відбувся брифінг за участю начальника Регіонального сервісного центру МВС в Одеській області. Під час брифінгу Михайло Козловський розповів про діяльність сервісних центрів та останні новації для автомобілістів.

Він зазначив, що щомісяця охочих поповнити лави автомобілістів стає все більше. Протягом січня адміністраторами сервісних центрів МВС Одеської області проведено майже 8 тисяч реєстраційних операцій з транспортними засобами.
Також Михайло Козловський додав, що у січні цього року було надано майже 6 тисяч послуг із видачі та обміну водійських посвідчень. «2526 посвідчень водія фахівці сервісних центрів Одещини видали водіям — початківцям, видано 89 міжнародних посвідчень водія, всього проведено 8295 екзаменів з ПДР, з них 3757 теоретичних та 4538 практичних», — підрахував він.

Окрім цього, керівник Регіонального сервісного центру МВС повідомив журналістам, що за надання територіальними сервісними центрами Одещини адміністративних та інших послуг МВС в місцеві бюджети надійшло понад 1,5 мільйонів гривень.

Він нагадав, що сервісні центри МВС працюють за принципом екстериторіальності, тож кожен громадянин, незалежно від місця реєстрації транспортного засобу чи місця проживання, в будь-якому сервісному центрі МВС може здійснити реєстрацію чи перереєстрацію свого транспортного засобу, замінити чи отримати посвідчення водія, міжнародне посвідчення водія, довідку щодо несудимості, дозвільні документи щодо перевезення небезпечних вантажів.

Окрім цього, він розповів журналістам про новації сервісних центрів у 2020 році.

Він акцентував увагу, що від початку реформи діджиталізація була і залишається одним із наших пріоритетів та нагадав, що у грудні 2018 року відбувся запуск Електронного кабінету водія, покликана цифро візувати послуги сервісних центрів МВС, зробивши їх зручними та позбавленими корупційних ризиків.

Користувачі е-Кабінету можуть дізнатися інформацію про власні водійські посвідчення, транспортні засоби та адміністративні правопорушення. Також в е-Кабінеті можна сплатити штрафи, зареєструватися в електронній черзі на отримання послуг у сервісних центрах МВС, замовити безкоштовну чи платну послугу перевірки транспортного засобу за його VIN-кодом, а також – індивідуальний номерний знак.

У цьому році в Електронному кабінеті водія з’явилася нова безкоштовна послуга – «Керування належним користувачем». Вона дає автомобілістам можливість не виходячи з дому призначати належного користувача на авто — особу, що на законних підставах користується автомобілем, проте не є її власником.

«Це потрібно, насамперед, щоб у разі автоматичної фото- або відеофіксації порушень ПДР штрафи отримувала особа, яка користується автомобілем та порушила, а не власник транспортного засобу», — роз’яснив він. Послуга доступна в Електронному кабінеті водія або на Урядовому порталі у розділі «Електронні послуги». Більше деталей та інструкція з реєстрації належного користувача онлайн на сайті Головного або Регіонального сервісного центру МВС.

«Стало легше замінити посвідчення водія чи відновити його у випадку втрати, адже замовити ці послуги стало можливим також в електронному кабінеті водія. Ця послуга матиме попит, адже нещодавно сплив дворічний термін дії посвідчень водія, виданих вперше після впровадження цієї новації для водіїв – початківців», — наголосив він.

Було доведено про доступні електронні посвідчення водія та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу в мобільному застосунку «Дія». Як треба  громадянам подати онлайн-заяву про коригування неточностей у реєстрах МВС та оперативно доповнити наявну в них інформацію.

Довідка: Електронний кабінет водія (ЕКВ) – це онлайн-сервіс, який надає всю актуальну інформацію про ваші транспортні засоби, а також можливість скористатися деякими послугами сервісних центрів МВС онлайн. Він запрацював у грудні 2018 року. Авторизуватись в ЕКВ можна за допомогою КЕП, BankID або MobileID. Користувачі ЕКВ можуть дізнатися інформацію про власні посвідчення водія та транспортні засоби, перевірити історію штрафів та сплатити їх. Також в ЕКВ можна зареєструватися в електронній черзі на отримання послуг у сервісних центрах МВС, замовити безкоштовну чи платну послугу перевірки транспортного засобу за його VIN-кодом та індивідуальний номерний знак.