A-
A
A+
A
A
Звичайна версія сайту

Наш обов’язок — пам’ятати кожного


29 Серпня 2023

Жовтогарячий соняшник офіційно визначений символом Дня пам’яті захисників України. Соняхи – свідки найкривавіших трагедій російсько-української війни. Ці рослини сонця – символи світлої й вічної пам’яті про захисників України та прагнення добра і миру в майбутньому.

29 серпня обрано не випадково, бо саме в цей день у 2014 році, в ході російсько-української війни та Іловайської операції відбувся потужний прорив української групи військ з російського оточення, де проявився масовий героїзм добровольців і військових, та загинула найбільша кількість українських воїнів.  Ті трагічні події російсько-української війни розгорталися на сході України, саме на полях соняхів, які вже поспіли.

Використання соняха як символу Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, це не лише вшанування пам’яті захисників України, формування в українському суспільстві традицій відзначення цього Дня та патріотичне виховання молоді, це символ усвідомлення українським суспільством ціни незалежності, необхідності захисту нашої держави та необхідності гідного вшанування пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Тому у дитячих куточках сервісних центрів МВС Одещини створили зони, де малеча власноруч робила соняхи – з паперу, пластиліну або просто малювали. Соняхи стали подарунками для тих, хто захищає наше мирне життя. Також їх дарувати відвідувачам та  гостям наших закладів.

Діти власноруч створили понад 100 символічних квіток соняшника з різних матеріалів, виготовляли декоративні композиції, малювали їх на папері та публікували світлини з соняшниками в соціальних мережах, вшановуючи загиблих героїв

Так, наші діти демонструють свою шану та повагу полеглим воїнам.

Україна для кожного із загиблих воїнів − це сонце в його душі, яке зігрівало і надихало захищати свій дім. Тому сонях пам’яті – це не просто символ історичної мужності українських воїнів, це символ життя України!